Mimo znoszenia ograniczeń przez Rząd wciąż mamy w Polsce stan epidemii, a liczba zakażeń wirusem wciąż jest duża. Nadal obowiązuje również obowiązek zakrywania ust i nosa wszędzie tam gdzie nie można zachować 2 metrów odległości od innej osoby - dotyczy to w szczególności komunikacji miejskiej.

 

Oczywiście są w przepisach wyjątki od tego obowiązku jednak apelujemy do pasażerów, aby kosztem komfortu i wygody zatroszczyli się o zdrowie i życie innych pasażerów i zakładali maseczki na twarz, które ograniczają ryzyko infekcji.

W Komunikacji Miejskiej nadal obowiązują limity pasażerów. W autobusie może przebywać tyle osób ile wynosi 50% wszystkich miejsc z wyłączeniem połowy miejsc siedzących. Prosimy naszych pasażerów aby do momentu kiedy to ograniczenie nie zostanie zniesione stosowali się do obowiązującego prawa i zajmowali co 2 miejsce siedzące. W naszych autobusach posiadamy stosowane informacje na ten temat.

Główny Inspektor Sanitarny stwierdził, że klimatyzacja w autobusie nie zwiększa ryzyka zarażenia się COVID – 19. Dlatego dla wygody Pasażerów szczególnie osób starszych dla których oddychanie w maseczce jest bardzo uciążliwe klimatyzacja w autobusach funkcjonuje normalnie. Podkreślić należy, że w klimatyzacje przestrzeni pasażerskiej jest wyposażonych 19 z 34 posiadanych autobusów, więc nie każdy spotkany na mieście autobus ma takie udogodnienia.

Komunikacja Miejska w Głogowie
Komunikacja Miejska w Głogowie
Komunikacja Miejska w Głogowie
Komunikacja Miejska w Głogowie


Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.