21.02.2020 r. nastąpiło uroczyste podpisanie umowy z przedstawicielem firmy Solaris BUS & COACH S.A na zakup 4 nowych autobusów o napędzie hybrydowym.

 

Na początku 2021 roku na głogowskich ulicach pojawią się 4 nowe autobusy hybrydowe marki Solaris. Autobusy zostaną zakupione w ramach projektu pt. „Zapewnienie wysokiej jakości transportu publicznego w Głogowie poprzez zakup autobusów niskoemisyjnych”

Będą to pojazdy niskoemisyjne hybrydowe, które obsługiwać będą miejską komunikację autobusową na terenie Głogowa. Autobusy zasilane będą silnikami diesla, spełniającymi normę emisji Euro 6 oraz silnikami elektrycznymi. Wszystkie zakupione autobusy będą pojazdami niskopodłogowymi, przystosowanymi do obsługi osób niepełnosprawnych i o ograniczonej sprawności ruchowej oraz będą wyposażone w klimatyzację przestrzeni pasażerskiej. Pojazdy przystosowane będą również do przewozu rowerów i wyposażone w system kamer wewnętrznych i zewnętrznych.

Wartość inwestycyjna bieżącego projektu to 7 884 300,00 mln złotych, z czego:

  • wartość wydatków kwalifikowanych wynosi: 6 410 000,00 mln złotych;
  • wartość wsparcia otrzymanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach RPO WD na lata 2014-2020 to 5 448 500,00 mln złotych – przyznane dofinasowanie stanowi 85% wydatków kwalifikowanych;
  • wartość wkładu własnego to 961 500,00 tyś złotych.

Nasza spółka aktualnie jest w posiadaniu 34 autobusów, z czego 4 to hybrydy. Przez ostatnie trzy lata ponad 50% taboru zostało wymienione. Od 2015 roku udało się nam zakupić 19 klimatyzowanych autobusów w ramach których 4 stanowią autobusy o napędzie hybrydowym. W ten sposób udało się obniżyć średni wiek taboru posiadanego przez spółkę do około 5 lat.

Obecnie realizowany projekt współfinasowany ze środków UE to trzeci projekt realizowany przez naszą spółkę w ostatnich latach. Całkowity koszt zakupów w ramach wcześniej realizowanych projektów osiągnął 20,5 mln zł, z czego 10,2 mln udało się pozyskać z zewnątrz.

Aby obejrzeć film kliknij w link https://www.youtube.com/watch?v=uorPTfhalEg

 

Komunikacja Miejska w Głogowie
Komunikacja Miejska w Głogowie
Komunikacja Miejska w Głogowie
Komunikacja Miejska w Głogowie


Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.