Z myślą o wygodzie naszych pasażerów od 2015 roku nasza spółka zakupiła 19 nowoczesnych i klimatyzowanych autobusów z czego 16 było współfinansowanych przez Unię Europejską w ramach realizowanych projektów.

Nadal chcemy się rozwijać i wymieniać nasz tabor na nowy spełniający rygorystyczne normy emisji spalin. Nowe autobusy to również zwiększony komfort podróży naszych Pasażerów na czym przede wszystkim nam zależy.

22 marca 2019 r. nasza spółka złożyła wniosek do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego o dofinansowanie projektu w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego 2014-2020 współfinansowany ze środków Unii Europejskiej, Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

W ramach projektu pt. „Zapewnienie wysokiej jakości transportu publicznego w Głogowie poprzez zakup autobusów niskoemisyjnych” planujemy pozyskać środki na zakup 4 szt. fabrycznie nowych, niskoemisyjnych hybrydowych autobusów, które obsługiwać będą miejską komunikację autobusową na terenie Głogowa. Autobusy zasilane będą silnikami diesla, spełniającymi normę emisji Euro 6 oraz silnikami elektrycznymi. Wszystkie planowane do zakupu autobusy będą pojazdami niskopodłogowymi, przystosowanymi do obsługi osób niepełnosprawnych i o ograniczonej sprawności ruchowej. Pojazdy przystosowane będą też do przewozu rowerów.

Realizacja złożonego projektu wpłynie na szersze wykorzystanie bardziej efektywnego transportu publicznego, przyczyni się do zmniejszenia wykorzystania samochodów osobowych, wpłynie na poprawę integracji gałęzi transportu, przyczyni się do zmniejszenia emisji zanieczyszczeń powietrza, hałasu z sektora transportu publicznego, a także ograniczy zatłoczenie komunikacyjne.

Planowana wartość wydatków kwalifikowanych w ramach projektu to 7 884 300,00 zł brutto

Komunikacja Miejska w Głogowie
Komunikacja Miejska w Głogowie
Komunikacja Miejska w Głogowie
Komunikacja Miejska w Głogowie


Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.